Олександренко Катерина Валентинівна

Кандидат філологічних наук (19.02.1997). Доктор психологічних наук (18.02.2014). Професор. Тема докторської дисертації: «Психологія розвитку іншомовної комунікативної компетентності майбутніх фахівців. міжнародних відносин».

Освіта – Луцький державний педагогічний інститут імені Лесі Українки: вчитель англійської та німецької мов. Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини: Магістр психології. Психолог.

Навчальна робота – основні положення й результати наукової роботи були представлені та отримали схвальну оцінку на понад 78 Міжнародних і Всеукраїнських науково-практичних конференціях. Опубліковано 150 наукових праць, у тому числі: 1 – одноосібна монографія; розділи у 4 закордонних монографіях; 65 статей у наукових фахових виданнях, в тому числі 7 статей у журналах, які включено до бази даних Web of Science та Scopus; 4 публікації у зарубіжних виданнях.

Методична робота –  розроблені робочі програми навчальних дисциплін та навчально-методичне забезпечення для викладання таких дисциплін,  як іноземна мова за академічним спрямуванням, іноземна мова, іноземна мова спеціальності, іноземна мова: іншомовна комунікація, іноземна мова за професійним спрямуванням. Автор одного підручника із грифом МОН України «Практикум перекладу» та трьох посібників з грифом Вченої ради: «Англійська мова за академічним спрямуванням», «Іноземна мова: іншомовна комунікація», «Professional English for IT students.

Наукова робота – основні положення й результати наукової роботи були представлені та отримали схвальну оцінку на понад 78 Міжнародних і Всеукраїнських науково-практичних конференціях. Опубліковано 124 наукові праці, у тому числі: 1 – одноосібна монографія; розділи у 3 закордонних монографіях; 45 статей у наукових фахових виданнях, в тому числі 5 статей у журналах, які включено до бази даних Web of Science; 4 публікації у зарубіжних виданнях.

Коло наукових інтересів: педагогічна психологія, психолого-педагогічні аспекти навчання іноземної мови, формування і розвиток професійної іншомовної комунікативної компетентності.

Організаційна робота – неодноразово здавала міжнародні іспити на знання англійської мови та отримувала сертифікати FCE (Cambridge Certificate) та Pearson Certificate in ESOL International (CEF C1), який засвідчує високий рівень володіння англійською мовою на рівні С1. Є членкинею однієї спеціалізованої вченої ради Д 27.053.04 в Університеті Григорія Сковороди у Переяславі.

Двічі виступала офіційним опонентом на захисті кандидатської та докторської дисертацій. Була головою разової спеціалізованої вченої ради ДФ 70.052.011 (29 червня 2021 р.) із захисту дисертації Карпової Д.Є. та членкинею разової спеціалізованої вченої ради ДФ 70.052.031 (17 січня 2024 р.) із захисту дисертації Пилявець Н.

Членство в організаціях: Членкиня Всеукраїнської асоціації психолінгвістів України.