Стажування в польському університеті “Ольштинська школа вища”

Доцент кафедри іноземних мов Наталія Бідасюк завершила стажування в польському університеті “Ольштинська школа вища” (https://www.wsiie.olsztyn.pl/).

Колектив університету та  ректорка доктор Агнєшка Гурска допомогли створити комфортні умови для навчання, проведення дослідження та обміну досвідом.

Що було найцікавішим та найкориснішим за ці кілька місяців?

Пані Наталія не тільки спостерігала за методами роботи польських колег, а й провела кілька занять з англійської мови та літератури сама. Спілкування наживо з учнями і студентами в аудиторії — це як виступ на сцені, який щоразу дає нові емоції як для викладача, так і для учасників заняття.

Разом з учнями ліцею “Ключ” (м. Кентшин) Наталія відвідала Музей еміграції в Гдині, який пропонує інтерактивну експозицію, присвячену переїзду поляків до різних країн світу, починаючи з 19 ст. і до наших днів. Оскільки коло наукових інтересів викладачки включає американську літературу імігрантів, то поїздка дала деякі факти і натхнення для подальших наукових розвідок.

Один із волонтерських проєктів Наталії Бідасюк полягав у забезпеченні українською літературою дітей, які приїхали на час війни до Польщі. За допомогою друзів з Хмельницького вдалося зібрати більше сотні книг, які передали до шкіл та бібліотек Вармінсько-Мазурського воєводства.

Вільний час пані Наталя присвятила вивченню польської мови, якою раніше взагалі не розмовляла. Онлайн курс проходив у 2 етапи: рівень А1 та А2 (60 годин кожен). Заняття відбувалися щодня по 1,5 години. На кожній онлайн сесії було 50-60 учасників, тому цікаво було спостерігати за організацією навчання з такою великою групою. Як показує експеримент, за 3 місяці можна вивчити мову для вільного спілкування, якщо ця мова є спорідненою з тими, якими студент уже володіє, якщо займатися систематично, якщо є викладач, який пояснює теоретичний матеріал, якщо перебуваєш у мовному середовищі носіїв, з якими постійно розмовляєш і практикуєш вивчене.

Кафедра іноземних мов дякує Ольштинській школі вищій, пані ректорці та директорам ліцею “Ключ” і сподівається на подальшу співпрацю.